Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne Wrocław

Drzwi zewnętrzne - Wrocław

Nowe mieszkanie, remont, budowa domu, lokum musi zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Aby poczucie bezpieczeństwa było pełne niezbędne są solidne drzwi zewnętrzne. Ze statystyk  policyjnych wynika, że główną drogą wiodącą włamywaczy do cudzego mienia są drzwi.  Jest to powód, który sprawia, że warto poważnie się zastanowić nad wyborem właśnie tego elementu wyposażenia domu.

Drzwi zewnętrzne balkonowe WrocławOprócz tego bardzo dobre drzwi zewnętrzne stanowią barierę trudną do pokonania dla zimna,upałów,pożaru i włamywaczy.

Problem w tym, że każde drzwi spełniają inne wymagania, czyli drzwi drzwiom nie równe. Są drzwi, które opierają się opryszkom wyposażonym w wiertła, piły i siekiery, a inne ustąpią zwykłemu łomowi. Jak wybierać? Oto wskazówki.

 

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne zanim trafią do sprzedaży,uzyskują swoistą przepustkę dopuszczającą je do sprzedaży. Dokumentem tym jest „atest Instytutu Technologii Budowlanej”.

Dobre drzwi zewnętrzne posiadają również certyfikat wydany przez np. Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Nadawany jest on na podstawie obowiązujących w Polsce dokumentów: europejskie normy PN-EN 14351-1+A1:2010 (uaktualnienie normy PN-ENV 1627:2006). W dużym uproszczeniu wygląda to tak: drzwi wejściowe muszą stawić opór próbie z urządzeniami do włamania przez określony czas. Jeśli wytrzymują napór w określonym przedziale czasowym otrzymują certyfikat dla mieszkań i domów zastosowanie mają drzwi klas 1-4, klasa wg normy PN-EN 14351-1+11:2010.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne przesuwne WrocławDrzwi zewnętrzne antywłamaniowe i dzwiękoszczelność

Klasy 5 i 6 określają drzwi pancerne mające zastosowanie w bankach, na komendach policji itp. Cechy drzwi tj. szczelność i izolacja akustyczna A1.A2, A3 i A4 to oznaczenie szczelności,im wyższa cyfra za literą A tym mniejsza przepuszczalność gazów i powietrza przez dane drzwi. Współczynnik ten określany jest w laboratorium przy uwzględnieniu określonego ciśnienia. Izolacja akustyczna określona jest w decybelach, ten współczynnik informuje jaki hałas nie przedostanie się przez wybrane drzwi. Typowe wartości to 30-42 dB. Jednak nie wszyscy producenci podają klasę szczelności i poziom izolacji akustycznej drzwi.

Otwieranie drzwi na zewnątrz czy do wewnątrz?

Otwieranie drzwi na zewnątrz i do wewnątrz. Mieszkania w blokach powinny być zabezpieczone drzwiami otwieranymi do wewnątrz. Zapewnia to drożność dróg ewakuacyjnych na wypadek pożaru, wycieku gazu lub innych zdarzeń mogących zagrozić bezpieczeństwu mieszkańca. W budynkach jednorodzinnych zalecane są drzwi otwierane na zewnątrz.

Montaż drzwi zewnętrzych Wrocław

Drzwi wejściowe WrocławDrzwi zewnętrzne drewniane, aluminiowe, stalowe czy z PCV?

Materiały stosowane do produkcji drzwi to: drewno, PCV, stal, aluminium, włókno szklane.

 • drzwi zewnętrzne drewniane (najczęściej stosuje się drewno drzew iglastych:sosna ,świerk oraz liściastych dąb,buk), posiadają doskonałe właściwości izolacji ciepła i hałasu. Są niestety podatne na wilgoć w związku z czym wymagają okresowej konserwacji odpowiednimi preparatami. Stosowane są również materiały drewnopodobne-płyty HDF i MDF,które stanowią okładzinę dla stalowego lub aluminiowego rdzenia.
 • drzwi zewnętrzne stalowe są stabilne i ciężkie(blacha 0,6-1,5mm).W drzwiach antywłamaniowych (klasa 4) konstrukcja bywa wzmocniona prętami ze stali hartowanej. Mogą być powlekane folią PCV lub obłożone okładziną płyty z HDF lub MDF.
 • drzwi zewnętrzne PCV są lekkie,wytrzymałe,łatwe do czyszczenia,o wysokich parametrach dźwiękochłonnych i termoizolacyjnych, są tanie.
  Rdzeń drzwi stanowi blacha  stalowa lub aluminiowa,wykończona okleinami o różnych wzorach.
 • drzwi zewnętrzne aluminiowe są trwałe i odporne na czynniki pogodowe,są lekkie stabilne o wysokich parametrach dźwiękochłonnych.
 • drzwi zewnętrzne z włókna szklanego charakteryzują się wysoką stabilnością i sztywnością,lżejsze od aluminium. W celu wygłuszenia i izolacji cieplnej stosowana jest pianka poliuretanowa lub wełna mineralna, rzadziej styropian.

Serwis drzwi zewnętrznych WrocławWybór odpowiednich drzwi, szczególnie zewnętrznych, nie powinien być podyktowany jedynie poczuciem estetyki. Znacznie ważniejsza w tym przypadku jest ich charakterystyka techniczna i poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają.

Oczywiście, mają być ozdobą, ale głównym ich zadaniem jest funkcjonalność. Odizolowanie wnętrza domu od niekorzystnych czynników zewnętrznych – deszczu, wiatru, zimna i hałasu - to niewątpliwie najważniejsze funkcje, jakie powinny spełniać dobre, solidne drzwi. Poza tym, drzwi wejściowe powinny być również bezpieczne.

Drzwi zewnętrzne firmy Edel to drzwi, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie. Wysoka jakość wykonania i użycie wytrzymałych materiałów, odpornych na szkodliwe czynniki atmosferyczne, mają swoją cenę, ale pozostaje ona w dalszym ciągu atrakcyjna. Co więcej, koszty zwracają się w krótkim czasie, gdyż dzięki funkcjom izolacyjnym oszczędzamy na rachunkach za ciepło.

 

Oferta drzwi zewnętrznych

Tanie drzwi zewnętrzne WrocławMożesz zamówić u nas drzwi zewnętrzne każdego typu:

 • Drzwi zewnętrzne balkonowe
 • Drzwi zewnętrzne wejściowe
 • Drzwi zewnętrzne przesuwne
 • Drzwi zewnętrzne podnoszono- przesuwne
 • Drzwi zewnętrzne przesuwno- uchylne

 

 

Drzwi zewnętrzne Wrocław 2Stylistyka drzwi zewnętrznych EDEL

Nasze drzwi zewnętrzne dostępne są w różnych liniach stylistycznych, między innymi: Perfectline, Topline, Vekaslide; dzięki czemu bez problemu można dopasować do nich równie wytrzymałe okna Veka.

W swojej ofercie posiadamy również moskitiery, markizy i markizorolety, które spełniają zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Odpowiednio dopasowane sprawią, że Wasz dom zyska niepowtarzalny wygląd, idący w parze z funkcjonalnością.

 

Drzwi zewnętrzne - realizacje

Drzwi zewnętrzne - wizualizacje

Dane kontaktowe

 • EDEL KRYSTIAN KOŁACIŃSKI
 • ul. Gliniana 58/1A
 • 50-526 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl

Polub nas !

okna edel facebook

Jak dojechać?