Okna pasywne

Okna pasywne Wrocław

OKNA PASYWNE - WROCŁAW

okna pasywne we wrocławiuOkna pasywne, ze względu na swoją unikalną konstrukcję posiadają właściwości, które bezpośrednio wpływają na wiele aspektów, dzięki czemu mieszkanie, czy przebywanie w danym domu lub pomieszczeniu jest komfortowe i przede wszystkim oszczędne.

Okna pasywne - 8-komorowe

Firma EDEL poszerzyła swoją ofertę o 8-komorwe okna, których głębokość zabudowy wynosi 90 mm. Tego typu linia pasywna została stworzona z myślą o uzyskaniu jak najlepszych parametrów izolacyjnych - izolacja akustyczna i termiczna.

Decydując się na okna pasywne zdajemy sobie sprawę, że tym co nami powoduje jest chęć obniżenia rachunków za energię. Dlatego okna pasywne, które oferujemy są przede wszystkim szczelne i zapewniają idealną ochronę.

W naszej ofercie proponujemy wyjątkowy, 8-komorowy system, dzięki któremu izolacja środowiska zewnętrznego jest utrzymana na poziomie, pozwalającym nam na oszczędzanie energii (głośne dźwięki, hałas nie dostaje się do domu, natomiast ciepło nie ucieka przez system okienny).

System 8-komorowy charakteryzuje się pewnymi elementami, posiadającymi właściwości, które poprzez połączenie gwarantują efekt oszczędności. Jednym z elementów, który wpływa na to jest pakiet szybowy o wymiarach do 44 mm, który pozwala na wyciszenie środowiska zewnętrznego, czy tego panującego w domu. Następnym, dość ważnym elementem jest uszczelka termoizolacyjna, która wpływa na szczelność okien, dzięki czemu parametry termoizolacyjne są utrzymywane na wysokim poziomie. System, który oferujemy posiada współczynnik przenikania ciepła na poziomie mniejszym niż 0,8 W/m2K.

Jako jedna z nielicznych firm oferujemy sprzedaż, montaż i serwis okien pasywnych!

Konstrukcja okien pasywnych

Okna pasywne posiadają potrójne szklenie, natomiast obszar między nimi jest wypełniony gazami szlachetnymi. Powierzchnia szyb jest pokryta specjalną emulsją, która w sezonie zimowym ogranicza straty cieplne, co w konsekwencji wpływa na większą energooszczędność domu. Jeżeli wybieramy okna pasywne najlepiej jest zwrócić uwagę na właściwości izolacyjne okna, które są zazwyczaj oznaczane literką "U". Im mniejszy współczynnik Uw, tym lepsze parametry dane okno osiąga, co oznacza że mniej ciepła ucieknie na zewnątrz.

okna pasywne wrocław 2
wrocław okna pasywne Dlaczego okna pasywne?

Okna pasywne mają przede wszystkim ograniczyć starty ciepła w domu. Ich doskonałe właściwości pozwalają na znaczne obniżenie cen za energię, co bezpośrednio wpływa na ogólne koszty życia w domostwie. Oprócz oczywistej właściwości, okna pasywne wpływają na klimat w pomieszczeniu, dzięki czemu komfort przebywania  takim budynku jest na wysokim poziomie. 
Dla niezdecydowanych klientów oferujemy okna pasywne kilku producentów: VEKA, REHAUS, SALAMANDER, BRUGMANN, ALUPLAST. Każdy z producentów, posiada niezliczoną ilość rodzajów okien, gdzie różnią się od siebie parametrami, które osiągają, a także kolorem, czy kształtem. Wybierając okno pasywne danego producenta powinniśmy skonsultować nasz wybór ze sprzedawcą oferującym dany typ okien, ze względu na znajomość tematyki i doświadczenie. Jedyną wadą dla tego rodzaju okien jest stosunkowo wysoka cena, aczkolwiek w przedziale czasowym taka inwestycja zwraca się po kilku latach.

Na koniec, wybierając okno pasywne powinniśmy zapytać sprzedawcę o atesty i certyfikaty jakie dane okno posiada. Na rynku istnieje wiele rodzajów firm oferujących słabej jakości okna pasywne, natomiast otrzymując dany certyfikat mamy pewność, że okno które kupujemy posłuży nam na kilkadziesiąt lat. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Dane kontaktowe

  • EDEL KRYSTIAN KOŁACIŃSKI
  • ul. Gliniana 58/1A
  • 50-526 Wrocław
  • tel. 519-329-506
  • kontakt@oknaedel.pl

Polub nas !

okna edel facebook

Jak dojechać?