Szklenie, czyli szyby zespolone

SZKLENIE, CZYLI SZYBY ZESPOLONE

Prawidłowy wybór pakietu szybowego stanowi jeden z najważniejszych kroków w wyborze dobrego okna. Aby spełnić różnorodne wymagania naszych klientów EDEL oferuje do swoich okien szeroki wachlarz pakietów szybowych.

Szyby termoizolacyjne.

Termoizolacyjne pakiety szybowe mają na celu ograniczenie strat ciepła. Szkło niskoemisyjne czyli szkło tybu float powlekane jest specjalną powłoką, która odbija z powrotem do Szyby zespolone do okienpomieszczenia ciepło uciekające na zewnątrz. Powłoka niskoemisyjna, umieszczona jest do wewnątrz przestrzeni międzyszybowej. Ma ona zdolność odbijania promieniowania długofalowego (np. ciepło wypromieniowane z grzejników czy ciepło oddawane przez ludzi, zwierzęta oraz przedmioty), natomiast prawie bez przeszkód przepuszcza promieniowanie krótkofalowe (słoneczne). Dodatkowo promieniowanie słoneczne w okresie zimowym przenikając przez przeszklenie powoduje nagrzewanie się ścian, podłóg, mebli i zostaje zamienione na promieniowanie długofalowe, które jest odbijane do wewnątrz (tzw. efekt cieplarniany).

Szyby termoizolacyjne są wyepłnione gazem szlachetnym takim jak argon lub krypton powoduje dodatkowe obniżenie strat ciepła z pomieszczenia.

2. Szyba zespolona skuteczność ciepłej ramkiCiepła ramka Swisspacer. W celu poprawienia parametrów termoizolacyjnych użytego pakietu szybowego zalecamy stosowanie tzw "ciepłej ramki". Standardowe metalowe ramki dystansowe są słabym punktem okna gdyż ze względu na duże przewodnictwo cieplne ramek metalowych tworzy się tzw. mostek termiczny. Ciepła ramka dystansowa SGG SWISSPACER to nowoczesne rozwiązanie eliminujące dotychczasowe niedoskonałości.Rys.2

 

Szyby przeciwsłoneczne.

Podstawową funkcją, którą spełnia ten rodzaj szyb jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, co zwiększa komfort oraz obniża koszty klimatyzacji.

Nowoczesne szkła przeciwsłoneczne stanowią nie tylko skuteczną ochronę przed zbytnim nagrzewaniem się pomieszczeń, ale także charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu ograniczają straty ciepła zimą.

Jednocześnie szyby te zapewniają naturalne oświetlenie poprzez zastosowanie szkła o odpowiednio wysokiej przepuszczalności światła. Zastosowanie szkła niskoemisyjnego jako szyby wewnętrznej dodatkowo wpływa na zredukowanie przepuszczalności ciepła do pomieszczenia. W grupie szyb przeciwsłonecznych znajdują się szkła barwione w masie, szkła refleksyjne i najbardziej zaawansowane technicznie przeciwsłoneczne i jednocześnie niskoemisyjne.

 

Szyby dźwiękochronne.

3. Szyba zespolona tłumiąca hałasEDEL oferuje pakiety szybowe o wysokich parametrach dźwiękochronnych. Wysokie parametry dźwiękochłonności zawdzięczają specjalnej szybie laminowanej z folią GLASPOL SILENCE. Takie rozwiązanie charakteryzuje się znakomitymi właściwościami tłumiącymi. Posiada również zdecydowaną przewagę nad szybami żywicowanymi - doskonałą przejrzystość bez zakłóceń oraz właściwości szyby bezpiecznej lub utrudniającej włamanie. Ze względu na szkodliwość dla środowiska naturalnego, używane przez EDEL szyby dźwiękoochronne firmy Saint Gobain Glaspol nie zawierają gazów polepszających tłumienie hałasu.Rys.3.

 

Szyby antywłamaniowe

Szyby antywłamaniowe Rys.4.

4. Szyba zespolona antywłamaniowa

 

Szyby samoczyszczące

Szyba samoczyszcząca to szyba powstała w wyniku powleczenia zwykłej szyby warstwa przeźroczystego materiału mineralnego o właściwościach hydrofilowych i fofokatalitycznych. Właściwości termiczne, mechaniczne i akustyczne są takie same jak w zwykłej szybie.Promienie słoneczne rozkładają brud a woda padając na szybę rozmywa się równomiernie na powierzchni szyby zmywając go a następnie odparowuje i nie pozostawia śladów.Rys.5 szyba samoczyszcząca SGGBIOCLEAN i Rys.6.szyba zwykła

5. Szyba zespolona samoczyszcząca

5. Szyba zespolona samoczyszcząca

6. Szyba zespolona standardowa

6. Szyba zespolona standardowa

 

Zaletami tych szyb jest:

  •  brak śladu wyschniętych kropel,
  •  mniejsza częstotliwość mycia,
  •  koszt utrzymania szyb w czystości jest niższy,
  •  zachowana jest idealna przezroczystość szkła i neutralny wygląd zewnętrzny,
  •  sprzyja środowisku dzięki mniejszej ilości stosowanych detergentów do mycia.

Pielęgnacja takiej szyby jest dość prosta, na ogół wystarcza jedynie spłukanie szyby zimną woda aby usunąć nowo nagromadzony brud. Do zmycia bardziej opornego brudu potrzebujemy cieplej wody z odrobina detergentu bądź środka do czyszczenia szyb bez właściwości ściernych.
szyby zespolone

Dane kontaktowe

  • EDEL KRYSTIAN KOŁACIŃSKI
  • ul. Gliniana 58/1A
  • 50-526 Wrocław
  • tel. 519-329-506
  • kontakt@oknaedel.pl

Polub nas !

okna edel facebook

Jak dojechać?