Markizy

Markizy Wrocław

 

Markizy tarasowe czy markizy balkonowe to rodzaj rolet zewnętrznych przeciwsłonecznych, w formie daszku, które sprawdzają się jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi – zwłaszcza słońcem, ale również stanowią nietuzinkową ozdobę elewacji. Markizy montowane są zarówno na budynkach handlowo-usługowych: kawiarniach, restauracjach i sklepach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Markiza balkonowa zaciemni i osłoni balkon przed słońcem i upałem, zaś markiza tarasowa, zapewni komfort termiczny na dużych powierzchniach – tarasach lub werandach. Firma MEMO /EDEL z Wrocławia w swojej ofercie podsiada także markizorolety, które pełnią funkcję rolet, nie ograniczając przy tym widoku z okna.

Markizy MOL

Markizy oferowane przed producenta MOL idealnie nadają się jako system ochronny stosowany na: balkonach, tarasach, ogródkach, a nawet w restauracjach. Markizy umożliwiają komfortowe warunki w okresie letnim, gdy na ogródku, czy balkonie panuje nasłonecznienie. Zadaszenia markizy pozwala również na ochronę przed innymi warunkami atmosferycznymi, występującymi w okresie wiosenno-letnim, jak chociażby deszcz, czy opady małego gradu. Cień, wytworzony przez markizę sprawia, iż upalne dni nie są nam straszne, co jest niewątpliwym plusem tego typu produktu.

Markizy firmy MOL są zaprojektowane w różnych wersjach kolorystycznych i wzorniczych. Tkaniny, z których powstają są również różnorodnego typu, dzięki czemu klient ma możliwość wyboru jednego rodzaju tkaniny spośród wielu. Tkanina markizy jest najczęściej impregnowana, dzięki czemu żywotność tkaniny i jej odporność na warunki pogodowe jest wysoka.

Oferowane typy markiz firmy MOL:

 • markizy tarasowe (markiza w kasecie Presto, markiza Adagio, markiza "Big", markiza "Duo")
 • markizy amaretto
 • markizy w kasecie i pół kasecie (markiza "Adagio", markiza "Cross-Adagio", markiza "Capri", kaseta "Presto")
 • markizy koszowe (markizy okrągłe, półokrągłe, unikalne)
 • markizy balkonowe (markiza "Como", markiza "Garda", markiza "Giuliano", markiza "Capri")

Markizy - oferta

Wrocław markizyMEMO/EDEL, wrocławski dystrybutor osłon okiennych oferuje:

 • markizy balkonowe
 • markizy tarasowe
 • markizy ogrodowe i pergole
 • markizy okienne
 • markizorolety (ten rodzaj markiz został opisany na końcu artykułu: Rolety zewnętrzne)

 

Jakie atuty posiadają markizy tarasowe i balkonowe?

Tanie markizy WrocławMarkizy tarasowe i balkonowe oferowane przez EDEL, wrocławskiego dystrybutora osłon okiennych, to znakomita ochrona przed słońcem i upałem, ale również oryginalny wygląd. Szeroka paleta wzorów tkanin oraz aluminiowe konstrukcje malowane proszkowo w wielu kolorach do wyboru, umożliwiają dopasowanie markizy do elewacji czy wystroju tarasu. Do produkcji markiz balkonowych i okiennych stosujemy wyłącznie wysokiej jakości materiały – trwałe stopy aluminium i impregnowane tkaniny.

 

Markizy tarasowe Wrocław

Jesteśmy jedną z niewielu firm na terenie Wrocławia, która oferuje tak szeroki wybór sterowań elektrycznych do markiz balkonowych i okiennych. W ofercie posiadamy również systemy sterowania z automatyką pogodową, co gwarantuje maksymalną funkcjonalność produktu.

Zarówno markizy Tarasowe, balkonowe, okienne jak i pergole wykonujemy na wymiar, wyposażając je na życzenie klienta w napęd elektryczny lub sterowanie obsługiwane ręcznie. Klientom z Wrocławia oferujemy kompleksową pomoc przy doborze markizy, pomiary, montaż oraz serwis rolet i silników napędowych. Dwuletni okres gwarancji, zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Markiza stanowi ochronę przed ciepłem słonecznym, absorbuje promienie przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni skutecznie (8 razy lepiej) chroni pomieszczenie przed upałem.

Markiza Solar nie zużywa energii elektrycznej, zasilana jest baterią słoneczną, ogranicza również zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych. Rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy lub dni chroni wnętrze przed stratami ciepła.

Okna zasłonięte markizami umożliwiają napływ naturalnego światła w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych. Zapewniają widoczność na zewnątrz a jednocześnie dają komfort prywatności. Zaciągnięta markiza pozwala na równomierne rozproszenie światła w pomieszczeniu, chroni przed refleksami świetlnymi oraz ogranicza  przenikanie promieniowanie UV.

 

Działanie markizy

Poniżej przedstawiamy działanie markizy po przeprowadzonym montażu przez firmę MEMO/Edel

 

 

 

Refleksole - alternatywa dla markiz

Refleksole WrocławRefleksole okienne to zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna okna, która pozwala zachować zaciemnienie wnętrza oraz komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Stosowane w refleksolach tkaniny HIGH-T-TEX, Polyscreen i Screen gwarantują ochronę przed słońcem, przy zachowaniu widoczności na zewnątrz. Konstrukcja i materiały użyte do produkcji refleksol wpływają na redukcję ciepła słonecznego przedostającego się przez okno, co umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych. To jedna z niewielu rolet zewnętrznych, które realnie przyczyniają się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków. Refleksole dostępne w ofercie firmy EDEL z Wrocławia, są gwarantem optycznego komfortu i energooszczędnej ochrony słonecznej.

 

Tanie refleksole WrocławRefleksole – estetyka i funkcjonalność

Refleksole oferowane przez firmę EDEL z Wrocławia, to wysokiej klasy osłony okienne, które poza funkcją estetyczną, wyróżniają się również wysoką funkcjonalnością. Atuty refleksol to m.in.:

 •     możliwość montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku
 •     solidna i trwała aluminiowa konstrukcja
 •     wytrzymała tkanina poliestrowa pokryta PCV
 •     sterowanie manualne lub elektryczne
 •     możliwość dopasowania do okien o niestandardowych rozmiarach

 

Wrocław refleksoleMontaż i serwis refleksol we Wrocławiu

Wszystkie refleksole w ofercie wrocławskiego producenta osłon okiennych, firmy EDEL, wykonywane są na wymiar. Konstrukcje refleksol charakteryzują się trwałością i solidnym wykonaniem. Tkaniny stosowane we wszystkich systemach refleksol są wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne, a ich dodatkowym atutem jest możliwość łatwego usunięcia zabrudzeń. Naszym klientom oferujemy kompleksowe doradztwo przy wyborze rolet, pomiary i profesjonalny montaż rolet we Wrocławiu. Nasza firma świadczy również usługę serwisu rolet oraz silników.

Markizy tarasowe - realizacje

Refleksole - realizacje

Refleksole - wizualizacje

Markizy - wizualizacje

Markizy balkonowe - realizacje

Dane kontaktowe (siedziba)

 • MEMO Agnieszka Kołacińska
 • ul. Robotnicza 72ED, pok. 103
 • 53-608 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl

 

Dane kontaktowe (biuro)

 • MEMO Agnieszka Kołacińska
 • ul. Hubska 78
 • 50-502 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl