Porady

Plisy to bardzo popularny rodzaj rolet okiennych. Są to osłony okienne montowane wewnątrz pomieszczeń. Dostępne są w różnych kolorach, a także wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Co sprawiło, że stały się tak popularne? Czy jest to skuteczna metoda zachowania chłodu w domu? Dowiesz się w tym artykule.

Spis treści:

 1. Czym są plisy?
 2. Plisy - skuteczna ochrona przed słońcem
 3. Jakie plisy sprawdzą się do zachowania chłodu w domu?

Czym są plisy?

Plisy, inaczej nazywane roletami plisowanymi to osłony okienne montowane wewnątrz pomieszczeń. Plisowany materiał przypominający harmonijkę umieszczony jest pomiędzy dwiema listewkami. Dzięki temu możemy poruszać roletą w górę i w dół. Minimalistyczna konstrukcja, estetyczny wygląd i możliwość nieszablonowego poruszania żaluzją plisowaną sprawiły, że zyskały one ogromną popularność. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego bez problemu dopasujemy je do pomieszczeń w różnym stylu. To rozwiązanie niezwykle uniwersalne, chętnie wykorzystywane nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również sprawdza się w biurach.

Plisy - skuteczna ochrona przed słońcem

Lato w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej upalne. To sprawia, że ludzie zaczynają poszukiwać różnych sposobów na zachowanie chłodu w mieszkaniu, aby nie zmieniało się ono w saunę. Jednym ze sposobów jest zastosowanie odpowiednich rolet, które będą skutecznie chronić przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Plisy doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, ale również mają za zadanie chronić przed Słońcem. Obecnie, ogromną popularnością cieszą się plisy z wykonane z materiału, który od zewnątrz posiada poświatę odbijającą promienie słoneczne. Dzięki temu, nawet w upalne dni w naszym domu będzie utrzymywał się przyjemny chłód.

Jakie plisy sprawdzą się do zachowania chłodu w domu?

Jak już wspomnieliśmy, doskonałym rozwiązaniem, aby nasze mieszkanie nie nagrzewało się podczas lata są rolety plisowane. Najlepiej wykonane z tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych. Takie rolety zawierają aluminiową powłokę zastosowaną od zewnętrznej strony, która odbija promienie słoneczne. Jeśli zależy nam, aby plisy skutecznie chroniły przed upałem, warto sięgnąć po takie, wykonane z ciemnego materiału, jak szary, granatowy czy czekoladowy. Dzięki temu zapobiegną przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych do pomieszczenia. Rolety plisowane to zatem niezwykle nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Nie tylko prezentują się stylowo, zapewniają skuteczną ochronę przed Słońcem, ale także są łatwe w czyszczeniu - wystarczy wilgotna ściereczka.

Dane kontaktowe (siedziba)

 • MEMO Agnieszka Kołacińska
 • ul. Świdnicka 6A
 • 50-066 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl

 

Dane kontaktowe (biuro)

 • MEMO Agnieszka Kołacińska
 • ul. Hubska 78
 • 50-502 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl

 xx