Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zewnętrzne – Wrocław

Rolety zewnętrzne - montaż i serwis.

 

Rolety zewnętrzne stosowane głównie z myślą o bezpieczeństwie oraz zapewnieniu prywatności zyskują coraz większe grono zwolenników. Poza funkcją antywłamaniową, rolety zewnętrzne zapewniają ochronę przed słońcem w lecie oraz przed zimnem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi zimą.

Montaż rolet zewnętrznych może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia izolacji termicznej pomieszczenia, co przekłada się na realne oszczędności w utrzymaniu budynku.

Współczynnik przenikania ciepła U (W/m2K) Okno pasywne Okno energooszczędne Okno standardowe Okno starego typu
Brak rolety 0,8 1 1,3 2,6
Roleta opuszczona 0,68 0,82 1,01 1,65
Poprawa 15,00% 18,00% 22,00% 37,00%

Rolety zewnętrzne zwiększają również izolację akustyczną, w znacznym stopniu obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Klientom z Wrocławia i okolic oferujemy kompleksową pomoc w doborze zewnętrznych osłon okiennych, precyzyjne pomiary oraz montaż.

Świadczymy także usługi serwisu rolet oraz naprawiamy silniki rolet. Na wrocławskim rynku osłon okiennych działamy od wielu lat, dlatego możemy zaoferować kompleksowe usługi i konkurencyjne ceny.

Rolety zewnętrzne Wrocław 1

Wśród rolet zewnętrznych oferowanych przez firmę EDEL z Wrocławia znajdują się:

 • rolety podtynkowe
 • rolety natynkowe (elewacyjne)
 • rolety naokienne

AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH

Profesjonalne usługi sprzedażowe są wyznacznikiem dobrej firmy, stąd oprócz standardowej oferty, firma EDEL oferuje szeroką gamę produktów należących do systemów zewnętrznych, jakimi są rolety zewnętrzne dachowe. Nasza firma podjęła współpracę z kilkoma partnerami, aby ułatwić wybór klientowi. Każdy producent oferuje inny design, właściwości, czy też elementy związane z roletą dachową.

Decydując się na kupno rolety dachowej powinniśmy pamiętać, aby nasz system okienny był zgodny z montowaną roletą, ponieważ z technicznego punktu widzenia, niemożliwym jest aby zamontować roletę firmy FAKRO, na oknie firmy ROTO. W przypadku różnorakich systemów proponujemy rolety dachowe na wymiar, które są dostosowywane pod określony system okienny.

Roleta dachowa zewnętrzna jest produktem składającym się głownie z aluminium, dzięki czemu jej wytrzymałość jest o wiele większe, aniżeli rolety zewnętrznej materiałowej (refleksole), przy czym warto wspomnieć, że tego typu roleta posiada odpowiednią klasę antywłamaniową, dzięki czemu jesteśmy podwójnie zabezpieczeni. Roleta dachowa, oprócz swojej podstawowej funkcjonalności, pozwala nam oszczędzić rachunki za energię, ze względu na mniejszą utratę ciepła przez zainstalowany w domu system okienny.

Rolety aluminiowe są wytrzymałe na warunki pogodowe, dzięki czemu deszcze, czy opady śniegu są im niestraszne. W górnej części okna znajduje się skrzyneczka, chowająca zwijającą się roletę. Kąt nachylenia lameli rolety aluminiowej jest możliwy, dzięki specjalnej konstrukcji, co sprawia, iż w dowolny sposób możemy manipulować światłem na poddaszu. Roletą dachową sterujemy za pomocą pilota lub ręcznie

Rolety zewnętrzne FAKRO

Firma EDEL, będąca ze współpracy z producentem - FAKRO, oferuje rolety zewnętrzne dachowe, które są oznaczone skrótem ARZ. Roleta dachowa chroni przed hałasem, daje poczucie prywatności, a także chroni przed nadmiarem światła i związanym z nią ciepłem. Oprócz podstawowych funkcji, roleta zewnętrzna dachowa chroni przed utratą energii, dzięki takiemu rozwiązaniu definitywnie ograniczymy rachunki w domu. Roleta dachowa ARZ jest implementowana na zewnątrz okna, natomiast jej unikalna budowa jest w stanie przetrzymać najcięższe warunki atmosferyczne, co jest jej niewątpliwym plusem. Rodzaje rolet dachowych, oferowanych w systemie FAKRO:

 • ARZ-H - sterowanie manualne, za pomoca sznureczka, korbki.
 • ARZ Z-Wave - sterowana za pomocą pilota lub przycisku.
 • ARZ Solar - sterowana za pomocą pilota.

Rolety zewnętrzne VELUX

Produkty, które oferujemy z ramienia VELUX to rolety zewnętrzne dachowe, które są najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy zaciemnić pomieszczenie, ograniczyć ciepło towarzyszące światłu, ochronić przed promieniami UV, czy potencjalnym włamywaczem. Rolety zewnętrzne są pierwszą osłoną, dzięki której większość włamywaczy daruje sobie jej złamanie. Standardowe rolety dachowe są oferowane w kolorze szarym. Elementy rolety tj. prowadnica, skrzyneczka są wykonane z aluminium, które z kolei idealnie komponują się z designem każdego rodzaju okna.

Proponowanym rozwiązaniem, z zakresu sterowania, przez firmę VELUX jest zdecydowanie się na montaż automatyki do rolety dachowej, ze względu na komfort użytkowania rolety, a także jej żywotność. Jako klienci mamy do wyboru system solarny, lub elektryczny. Na produkty firmy VELUX jest dawana a kilkuletnia gwarancja, natomiast nasza firma specjalizuje się w serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym rolet dachowych.

Rolety zewnętrzne ROTO

ROTO to znany producent okien dachowych i akcesoriów z nimi powiązanych. Decydując się na wybrany model rolety zewnętrznej, możemy być pewni, iż zapewnimy pomieszczeniu idealne warunki - roletą dachową możemy przyciemnić pokój lub go nasłonecznić, w zależności od potrzeb. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest ochrona przed promieniami, rolety dachowe ROTO chronią nasz system okienny przed deszczem, śniegiem, gradem i innymi warunkami atmosferycznymi.

Roleta dachowa została zaprojektowana, aby spełniać wszelkie wymagania techniczne, dzięki czemu jej design i właściwości, które oferuje są najlepsze. Skrzyneczka, znajdująca się w panelu górnym rolety jest miejscem, gdzie lamele rolety dachowej są zwijane za pomocą zainstalowanej automatyki. Oczywiście nie musimy decydować się na napęd, ręczne sterowanie w rolecie dachowej jest również możliwe.

rolety zewnętrzne wrocław 2Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe montowane są przed stolarką okienną. Skrzynka rolety jest dyskretnie umieszczona w murze pod powierzchnią elewacji, dzięki czemu stanowi niewidoczny element fasady budynku. Spośród wszystkich typów rolet zewnętrznych, modele podtynkowe posiadają najlepszą izolację termiczną i akustyczną. System rolet podtynkowych znajduje zastosowanie głównie w nowym budownictwie, a decyzja o montażu powinna zapaść już na etapie projektu.

 

rolety zewnętrzne antywłamaniowe wrocław 1Rolety zewnętrzne nadtynkowe (elewacyjne)

Rolety zewnętrzne nadtynkowe przeznaczone są do stosowania w budynkach już istniejących. Często instalowane są również przy renowacji obiektów. Pancerz rolety elewacyjnej, podczas zwijania chowa się do skrzynki, która poza funkcją praktyczną stanowi też dodatkowy element dekoracyjny. Skrzynka i prowadnice rolet natynkowych montowane są na murze lub we wnęce okiennej, nie jest więc konieczna wymiana okien. Wymiary rolety elewacyjnej określa się według pomiarów wnęki okiennej, które nasi specjaliści wykonują na zewnątrz budynku. Montaż realizuje się po obrysie okna. Jako firma z doświadczeniem na wrocławskim rynku osłon okiennych, rolety natynkowe instalujemy szybko i precyzyjnie. Działamy na terenie Wrocławia i okolic.

 

tanie rolety zewnętrzne wrocławRolety zewnętrzne naokienne

Rolety zewnętrzne naokienne montuje się wraz z oknem, a skrzynka rolety nakładana jest na okno, a następnie umieszczana we wnęce pod nadprożem. Umożliwia to zainstalowanie rolety zarówno w nowo powstających budynkach, jak i przy wymianie stolarki okiennej. Sposób montażu rolety naokiennej gwarantuje estetyczny wygląd oraz wysoką izolację termiczną i akustyczną. Istnieje również możliwość wykonania rolety naokiennej zintegrowanej z moskitierą.

 

Markizorolety

Markizoroleta to funkcjonalne połączenie markizy i rolety, umożliwiające zacienienie i obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczenia. Markizorolety osłaniają okno jak tradycyjne rolety, a ich dolny odcinek przypomina markizę balkonową. System wyposażony jest w prowadnice szynowe i składane ramiona. Innowacją systemu jest zastosowanie kasety o przekroju kwadratowym. W zależności od specyfiki montażu, w markizo-roletach możemy zastosować prowadnice GC30, GC30F i GC30 FD.

rolety zewnętrzne 1Firma EDEL z Wrocławia instaluje markizo-rolety zarówno w mieszkaniach jak i obiektach usługowo-biurowych. To osłony chętnie wybierane przez klientów, bowiem skutecznie zaciemniają i obniżają temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Markizorolety chronią przed promieniami słonecznymi, nie blokując przy tym przepływu powietrza i zapewniając dobry widok na zewnątrz.

Firma EDEL z Wrocławia, oferuje:

 • markizorolety model 103
 • markizorolety model 120

rolety zewnętrzne 1EDEL oferuje kompleksowy pomiar i wycenę usługi na terenie Wrocławia i okolic. Markizorolety wykonujemy na wymiar i profesjonalnie instalujemy w Twoim mieszkaniu, domu, sklepie czy biurze. W ofercie naszej firmy dostępne są systemy automatyki wiodących producentów. Klientom umożliwiamy wybór spośród szerokiej gamy wytrzymałych tkanin impregnowanych. Wszystkie markizorolety od wrocławskiego producenta osłon okiennych, firmy EDEL, objęte są gwarancją.

W ofercie Edel znajdziesz także typowe rozwiązania dla markiz, tutaj dowiesz się więcej: Markizy.

 

Działanie markizo-rolety

 

montaż rolet zewnętrznych - wrocławSerwis i montaż rolet zewnętrznych

Jak dobrze wiemy, rolety zewnętrzne znacznie poprawiają warunki ze względu na bezpieczeństwo, prywatność, czy komfort. Rolety zewnętrzne pełnią również dodatkową funkcję, a mianowicie sprawiają, że przez okna ucieka mniej ciepła, dzięki czemu starty energii w naszym domostwie są ograniczone. Na przestrzeni lat, roleta zewnętrzna może ulec niespodziewanej awarii, w związku której trzeba podjąć jak najszybsze kroki, aby nie doszło do nieodwracalnych uszkodzeń, które w następstwie przyczyniłyby się do zwiększonych kosztów z powodu kupna następnej rolety. W przypadku awarii, uszkodzenia jakiegokolwiek podzespołu, najlepiej jest zadzwonić do firmy, która trudni się serwisowaniem rolet zewnętrznych np. taką firmą jest firma "EDEL"serwis rolet zewnętrznych wrocław

Jako profesjonalna firma oferujemy również kompleksowe usługi na montaż i demontaż rolet zewnętrznych. Aby poprawnie zainstalować roletę najlepiej jest przekazać takie działania firmie, w której kupiliśmy powyższy produkt, dzięki czemu mamy pewność na rzetelność pracy, a często na liczne upusty i rabaty ze strony sprzedawcy. Podejmując się montażu bądź demontażu, nie ma dla firmy "EDEL" rzeczy niemożliwych.

 

Katalogi:

 

Poniżej realizacje wraz z montażem rolet zewnętrznych.

 

Dane kontaktowe (siedziba)

 • MEMO Agnieszka Kołacińska
 • ul. Robotnicza 72ED, pok. 103
 • 53-608 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl

 

Dane kontaktowe (biuro)

 • MEMO Agnieszka Kołacińska
 • ul. Hubska 78
 • 50-502 Wrocław
 • tel. 519-329-506
 • kontakt@oknaedel.pl